Західноукраїнський ресурсний центр
Розвиток через інновації

COWBOYky. Український Дикий Захід

Завершений проєкт
Розвиток громади
Донор проєкту:
Європейський союз
Партнер проєкту:
OCH"Горизонт", ЮК"Моріс Груп"
Термін реалізації:
квітень 2018- квітень 2021
Керівниця проєкту:
Керівник проєкту:
Іванюк Ростислав Павлович
Дмитро Якимець
Опис
Відео
Новини

1 травня 2018 року Західноукраїнський ресурсний центр спільно з основним партнером Новоміською сільською радою (Старосамбірський район, Львівської області) розпочав реалізацію проекту «Ковбойки: Український дикий захід», який частково фінансується з коштів Європейського Союзу. Тривалість проекту – три роки.
На даний момент місцева громада не використовує свій потенціал для розвитку туризму, окрім нерегулярних екскурсій до місцевого костелу Святого Мартина, датованого 16-17 сторіччям, та місцевої Ратуші, спорудженої на початку 20-го сторіччя, що практично не має економічного впливу на місцеву громаду.
Відповідно до статистичних даних, представлених одним з найбільш популярних інтернет-ресурсів – Trip Advisor, іноземний інтерес до Україні в аспекті розвитку туризму зростає протягом останніх двох років, незважаючи на нестабільну економічну ситуацію та військовий конфлікт на сході України. Однак, туристи шукають послуги вищої якості та туристичні продукти, що з одного боку мають відповідати високому рівню життя й безпеки, а з іншого – бути унікальними та у вигляді приємного бонусу. Це надихнуло нас відшукати унікальну нішу на ринку туристичних продуктів. У гонитві за такою нішею ми дійшли висновку, що нам потрібно обернути свої, так би мовити, недоліки (як то віддаленість від основних автошляхів та обласного центру, брак історичних пам’яток, поганий стан доріг та іншої інфраструктури) на переваги. Ми вважаємо, що ідея періоду американського Дикого Заходу є ідеальною для створення унікального туристичного продукту та об’єднання його з місцевою культурою бойків.
Основна ціль проекту – стимулювання сталого місцевого економічного розвитку на території об’єднаної громади Nove Misto шляхом розробки та просування місцевої туристичної інфраструктури під брендом “COWBOYky”
Завдання 1: Кошти проекту будуть спрямовані на створення стартового майданчика для залучення зовнішніх інвестицій на території Новоміської громади. Стартовий майданчик буде знаходитись у селі Грабівниця, що є частиною Новоміської об’єднаної громади, а саме, на покинутій земельній ділянці площею 6,6 гектара, де раніше були господарські приміщення, що належали колишньому місцевому колгоспу.
Ця дія передбачатиме підготовку дизайн-проекту та дозвільної документації, підведення лінії електропередачі, газопроводу, водогону, інтернету, виконання інших робіт, земляних робіт, будівництво огорожі. Дана ділянка буде використовуватися для залучення зовнішніх інвестицій з метою спорудження об’єктів інфраструктури для туристичного сектора. Гроші зовнішніх інвесторів використовуватимуться для спорудження готелю, ресторану, стайні та інших об’єктів.
Завдання 2: У межах цього завдання ми плануємо створити новий туристичний продукт, що поєднуватиме у собі елементи повсякденного життя, традицій, архітектури місцевої етнічної групи, що має назву «Бойки», з ідентичними елементами культури американських ковбоїв. Також ми плануємо розробити та зареєструвати місцеву торгову марку «COWBOYky”, створити дизайн бренду, організувати маркетингову кампанію з метою приваблення туристів до громади.
Завдання 3: Спорудження об’єктів туристичної інфраструктури, як то готелю, ресторану, пропозиція різних послуг, забезпечення функціонування стаєнь наймання екскурсоводів тощо означає, що ми зможемо створити не менш як 50 нових робочих місць. Більш того, ми плануємо залучити місцеве населення до виробництва та постачання продукції, необхідної для туристичного сектора: продукти харчування (овочі, фрукти, м’ясо-молочна продукція); постачання молока для сироварні. Також ми плануємо відкрити Школу місцевого економічного розвитку, що стане платформою для підготовки осіб, які будуть зайняті у туристичному, а також інших суміжних секторах. Ми сподіваємося, що хоча б 50% слухачів будуть молодими особами у віці до 35 років, що живуть у Новоміській громаді.
З метою навчання у Школі на конкурентній основі будуть набиратися групи слухачів відповідно до предмету їх зацікавлення. Кожен слухач проходитиме курс навчання й складатиме іспит, після чого вони отримуватимуть відповідний сертифікат. Ми не виключаємо, що протягом реалізації проекту виникне необхідність розробити та впровадити додаткові курси підготовки. Для цього ми закладаємо у проект гнучку систему підготовки та відповідний бюджетний резерв, що дозволить нам швидко реагувати на потреби підготовки, що виникають. Підготовка матиме теоретичну і практичну частини.
Слід зазначити, що проектом передбачено впровадження програм розвитку молочно-м’ясного скотарства, а також програми розвитку рослинництва. Школа МЕР стане базою підготовки за цими програмами, учасники цієї програми проходитимуть підготовку у Школі.
Родзинкою Проекту буде стилізований під Американський Дикий захід паровий локомотив та два вагони, що доставлятиме туристів із Самбора до місця призначення у Нове Місто.
Зазначимо, що реципієнтами проекту виступають Новоміська сільська рада, ОСН «Горизонт», Юридична компанія «Моріс Груп» та Фонд розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр». Бенефіціаром даного проекту виступає Львівська обласна державна адміністрація.