Західноукраїнський ресурсний центр
Розвиток через інновації

Знову до Школи: опанувати туристичний бізнес разом з експертами від “Ковбойки: Український дикий захід”

Як перетворити власну ферму на успішний бізнес можна дізнатися на навчальних заходах, що проводяться у Школі Місцевого Економічного Розвитку на Старосамбірщині.

У невеликому сучасному приміщенні у центрі с. Нове Місто Старосамбірського району Львівської області знаходиться Школа Місцевого Економічного Розвитку (ШМЕР). Вона заснована в рамках проекту “Ковбойки: Український дикий захід”, як одна з його основних складових. 

Школа — своєрідний “майданчик” для навчання та підготовки до практичної діяльності осіб, котрі бажають прийняти участь у туристичному та інших секторах  проекту, або зацікавлені у отриманні нових знань для застосування на практиці. 

Навчання в основному зосереджене на туристичній тематиці (такій як облаштування зелених садиб, обслуговування гостей, маркетинг, квести та ін.). Важливим напрямком є також сільськогосподарський — пасічництво, обробка грунту, вирощування рослин і т.д. Навчальні заходи проводяться з підприємницької діяльності — ведення фінансів, оподаткування, бізнес планування, а окремі вебінари присвячені економічному розвитку громади та екологічним темам.

Для проведення навчань школа запрошує як експертів для консультацій та дорадчої підтримки учасників проекту, так і спеціалістів-практиків з якогось конкретного напрямку діяльності, котрі можуть і хочуть поділитися власним досвідом та знаннями. Значну частину занять проводять фахівці українського туристичного кластеру “Карпати-Інфо” та “Карпати-тревел”.

В першу чергу семінари та вебінари орієнтовані на тих учасників, для кого навчання несе практичну цінність і які можуть одразу застосовувати набуті знання в своїй діяльності. Хоча основною цільовою аудиторією проекту та школи є жителі Новоміської ОТГ, прийняти участь у навчанні може кожен. Вік, стать, рід занять студентів ніхто не обмежує. Участь у навчаннях приймають і діти, і дорослі. 

Окрім теоретичного навчання школа проводить свого роду “навчальні тури” до господарств та ферм, що вже досягли певного успіху та можуть поділитися досвідом. 

Потреба у різного роду навчальних заходах виникла від самого початку діяльності проекту, адже, на жаль, часто можливості для додаткової освіти у сільській місцевості обмежені. Минулого та на початку цього року навчання проводились безпосередньо у приміщеннях школи. Навесні, у зв’язку з запровадженням карантинних обмежень, діяльність школи МЕР перейшла в онлайн формат. Але це не стало на заваді, адже з квітня і до теперішнього моменту активно проводяться навчальні заходи. В подальших планах продовжити діяльність в онлайні до завершення карантину, а після зняття обмежень повернутися до проведення заходів у приміщенні школи. Переглянути вебінари можна на сторінці проекту в YOUTUBE (https://cutt.ly/mg4VAUg). 

Крім того, ШМЕР має власну невелику бізнес-бібліотеку, відкриту для всіх охочих почитати поради від відомих економістів та маркетологів. Самоосвіта спростить шлях до власної успішної справи. 

За час існування проекту у Школі Місцевого Економічного Розвитку було проведено більше 40 різних заходів, з них біля половини онлайн. Участь у навчаннях прийняли біля 250 осіб з різних куточків України. 

Одним з головним досягнень школи є те, що учасники не лише вчаться і отримують нові знання, а й спілкуються між собою та з спікерами, відкривають можливості для зростання, бачать позитивні приклади розвитку. Діяльність ШМЕР є важливою частиною проекту “Ковбойки: Український дикий захід”, що реалізується Новоміською сільською радою спільно з ФРГО “ЗУРЦ”, ОСН “Горизонт” та ЮК “Моріс Груп” за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках ініціативи “Мери за економічне зростання” і сприяє відродженню туристичної привабливості регіону та його економічному розвитку.