Західноукраїнський ресурсний центр
Розвиток через інновації

Виїзна зустріч робочої групи.Хирів.Пункт пропуску Смільниця.

Розвиток громад
9 червня відбулася чергова виїзна зустріч робочої групи із створення дорожньої карти відновлення міжнародного залізничного сполучення «Загуж-Хирів» за участі представників Львівська обласна державна адміністрація, Регіональна філія “Львівська залізниця” АТ Укрзалізниця”, Державна прикордонна служба України, Хирівської територіальної громади та громадських організацій Linia102.ua, linia102.pl.
На зустрічі обговорили можливі перспективи відновлення залізничного руху на ділянці Самбір – Хирів – Нижанковичі для внутрішніх перевезень та євроколією на ділянці Загуж- Хирів ( з можливим продовженням на Нижанковичі та Перемишль).
Відвідини пункту пропуску Смільниця дозволили напрацювати проміжні цілі для поступового відновлення залізничного сполучення в цій ділянці державного кордону, після опрацювання науковими експертами проекту, вони будуть представлені у дорожній карті.
Наші польські колеги підтвердили зацікавленість у відновленні залізничного сполучення, тож працюємо над пошуком алгоритму практичної частини співпраці.
Діяльність відбувається в рамках проекту «Дорожня карта відновлення української частини міжнародного транскордонного залізничного сполучення Загуж (Польща) – Хирів (Україна)» програми «Громадська підтримка інтегрованого управління кордонами та транскордонної співпраці між Україною і ЄС», підтриманих в межах проєкту #EU4USociety.
«EU4USociety» – спільний проєкт Міжнародний фонд “Відродження” та Європейського Союзу, що спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.
Повернутись до новин