Західноукраїнський ресурсний центр
Розвиток через інновації

Скорочення факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні

Діючий проєкт
Охорона здоров'я
Донор проєкту:
Уряд Швейцарії
Термін реалізації:
2020 рік- 2024 рік
Керівниця проєкту:
Зоряна Стоцько
Instagram проєкту:
Опис
Новини

 

Україно-швейцарський проєкт «Скорочення факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні» (коротка назва — «Діємо для здоров’я») — це чотирьохрічний проєкт (з 2020 по 2024 рік), який має на меті зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності, а також підвищити тривалість життя чоловіків та жінок шляхом запровадження інтегрованого підходу до профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань (далі — НІЗ).​

 

В Україні неінфекційні захворювання є причиною 84% усіх смертей.

Основними факторами ризику виникнення НІЗ є:

 • нездорове харчування;
 • недостатня фізична активність;
 • вживання тютюну;
 • шкідливе вживання алкоголю.

 

Беручи до уваги високий тягар НІЗ в Україні та брак заходів з їх профілактики та ефективного лікування [2], Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (SDC) підтримала проєкт «Діємо для здоров’я», щоб українці мали сталий доступ до якісних послуг на первинній ланці надання медичної допомоги та змінювали свій спосіб життя на більш здоровий.

 

Ця інвестиція від SDC підтримає Україну у досягненні третьої Цілі сталого розвитку — забезпечення здорового способу життя та сприяння добробуту для українців у будь-якому віці та 7-ми цілей Національного плану заходів щодо НІЗ — до 2030 року зменшити передчасну смертність від серцево-судинних захворювань, раку, діабету та хронічних респіраторних захворювань.

 

Для кого цей проєкт?

 

 • представників національних та регіональних закладів охорони здоров’я;
 • осіб з ризиком розвитку серцево-судинних захворювань (ССЗ) та діабету, що пов’язаний із соціально-економічними факторами та «ризикованою поведінкою»;
 • людей з ССЗ чи діабетом, які мають надмірну вагу/ожиріння, високий артеріальний тиск;
 • вразливих груп (людей старших 60 років та людей з інвалідністю);
 • загального населення, у тому числі дітей та молоді з урахуванням конкретних гендерних потреб.

 

Проєкт містить три компоненти і націлений на:

 1. Зміцнення потенціалу органів влади та інституцій у сфері громадського здоров’я та створення сприятливого нормативно-правового середовища для профілактики та контролю НІЗ.
 2. Посилення спроможності первинної ланки медичної допомоги надавати якісні послуги з профілактики, лікування та підтримки людей з НІЗ.
 3. Посилення спроможності шкіл, центрів громадського здоров’я та спільнот впроваджувати інтервенції задля зменшення ризиків НІЗ, зміни поведінки, покращення знань та ставлення до свого здоров’я.