Західноукраїнський ресурсний центр
Розвиток через інновації

Дослідження потреб у послугах психічного здоров’я та психосоціальної підтримки

Діючий проєкт
Охорона здоров'я
Термін реалізації:
15.01.2024 - 15.07.2024
Instagram проєкту:
Опис
Новини

У січні стартував проект “Дослідження потреб у послугах психічного здоров’я та психосоціальної підтримки та картування таких послуг у кожній неокупованій / деокупованій громаді Запорізької та Херсонської областей”, що реалізовується командою ФРГО «ЗУРЦ» впродовж наступних шести місяців. Проєкт спрямований на ПЗПСП зацікавлених сторін в громадах Херсонської та Запорізької областей, місцеву владу відповідних громад Херсонської та Запорізької областей, Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України, а також населення Запорізької та Херсонської областей.

Важливою частиною планування та розвитку ПЗПСП послуг у громаді є початкове дослідження потреб та того, які послуги наразі доступні з точки зору загального здоров’я, психічного здоров’я та соціальних послуг, включаючи професійні, освітні та житлові послуги. Карту послуг потрібно робити,використовуючи широкий підхід, оскільки може бути багато секторів і постачальників, залучених до послуг ПЗПСП.

Також важливо зафіксувати необхідну інформацію про надавачів послуг,задля побудови ефективних шляхів для перенаправлення у громаді та області. Крім того, відображення поточного надання послуг допоможе визначити, де є прогалини, і стратегічно спланувати розвиток подальших послуг в громадах та областях.

Проєктом передбачене моделювання потреб із ПЗПСП в Херсонській та Запорізькій областях та запровадження теорії змін (або розробка проєкту логічної схеми планування програми) – забезпечення, що розробка програми узгоджується з шістьма основними принципами й планами дій, наведеними в Керівництві МПК з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах надзвичайної ситуації.