Західноукраїнський ресурсний центр
Розвиток через інновації

Дорожня карта відновлення української частини міжнародного транскордонного залізничного сполучення Забуж (Польща) - Хирів (Україна)

Завершений проєкт
Дослідження
Донор проєкту:
Європейський союз, Міжнародний фонд Відродження
Термін реалізації:
1.02.2021-31.07.2021
Керівник проєкту:
Дмитро Якимець
Instagram проєкту:
Опис
Новини

Перед вступом Польщі в ЄС, на кордоні між Польщею і Німеччиною, який на 50 км коротший від українсько-польського, було в 10 раз більше прикордонних переходів ніж між Україною і Польщею на сьогодні. Залізничний транспорт у випадку перетину зовнішніх кордонів ЄС без зміни коліс є найшвидшим наземним транспортом. Саме тому створення транскордонного залізничного сполучення є важливим напрямком покращення прикордонної інфраструктури, налагодженню транскордонної співпраці.

Відповідно  до цього метою проекту є: Створення дорожньої карти (алгоритму дій з погодженням усіх залучених з українського боку сторін) із відновлення міжнародного залізничного сполучення Загуж (Польща) — Хирів (Україна) з продовженням вузькоколійного маршруту в напрямку Нижанковичі (Україна) — Перемишль (Польща) і тим самим активізація діяльності української влади над початком робіт з відновлення сполучення.

Даний проєкт відповідає пріоритетам конкурсу та положенням українського та європейського законодавства, хокрема статтям 367-368, 7 Глави УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ між Україною та Європейським Союзом.

В рамках проекту налагоджено комунікацію між усіма стейкхолдерами, створено робочу групу, підготовлено дорожню карту відновлення залізничного покриття української частини сполучення: Загуж (Польща) – Хирів (Україна) – Нижанковичі (Україна) – Перемишль (Польща) та представлено дорожню карту громадськості та зацікавленим сторонам, зокрема представникам української та польської влади.

До реалізації проекту залучені Громадська організація «Лінія 102 УА» та Львівська філія Дніпровського національного університету залізничного транспорту ім. ак. В.Лазаряна.