Західноукраїнський ресурсний центр
Розвиток через інновації

Прес анонс. Конференція “Об’єкти історико-культурної спадщини: туристичний аспект”

Розвиток громад

Запрошуємо приєднатися до завершальної підсумкової  українсько-польська конференції “Об’єкти історико-культурної спадщини: туристичний аспект”, що відбудеться 17 грудня 2021 року.

 

Реєстрація на сайті https://www.hungalrail.com/

 

Ця зустріч стане завершальним заходом проєкту «Популяризація туристичних об’єктів  Першої Угорсько-Галицької залізниці», що реалізується Linia102.ua  у рамках CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine разом з Західноукраїнський ресурсний центр та Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu

 

Конференція відбулася у гібридному форматі одночасно у Львові та Перемишлі – її учасники обговорять перспективи та можливості розвитку залізничного туризму у прикордонних регіонах України та Польщі.

 

У конференції візьмуть  участь депутат European Parliament Bogdan Józef Rzońca, віце-маршалок Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Ewa Draus, заступник голови Львівська обласна державна адміністрація Юрій Бучко та начальник управління транспорту Степан Рудківський , голови територіальних громад прикордонних районів України і Польщі, науковці та громадські активісти.

 

Коротка довідка.

Перша Угорсько-галицька залізниця та об’єкти, які до неї прилягають, є спільним історичним та культурним надбанням українського та польського народів. Лінія залізниці пролягає територією Польщі та України двічі перетинаючи кордон і проходить через населені пункти, багаті на маловідомі об’єкти історичної та культурної спадщини.

Останнім часом значно зріс  інтерес громадськості до малих інженерних споруд та об’єктів інфраструктури залізниці (малих мостів, пасажирських будівель), які збереглися з часів будівництва залізниці а також об’єктів, які знаходяться у безпосередній близькості до них (палаци Козловських у Нижанковичах та Любомирських у Перемишлі, ратуші у Новому Місті, Добромилі, дерев’яні церкви та костели у населених пунктах, що прилягають до залізниці тощо. Завданням проекту є створити новий туристичний маршрут, що включатиме ці історичні об’єкти   та зробити його більш відомим для широкого загалу .

 

 

Контактні особи:

Олег Возняк, голова  Linia102.ua

+38 067 2518475

ovozom@gmail.com

Дмитро Якимець, менеджер проекту

+38 097 904 86 30

yakymets@gmail.com

 

Повернутись до новин