Західноукраїнський ресурсний центр
Розвиток через інновації

Бюджет участі,як інструмент розвитку громади.

Завершений проєкт
Розвиток громади
Донор проєкту:
Програма "U-LEAD з Європою"
Термін реалізації:
1.03.2018 – 31.10.2018
Керівниця проєкту:
Керівник проєкту:
Іванюк Ростислав Павлович
Петро Лазарчук
Instagram проєкту:
Опис
Відео
Новини

Мета проекту: підвищити рівень участі громадян 9 ОТГ Західної України у прийнятті рішень через запровадження у цих громадах бюджету участі.
Головною проблемою на вирішення якої спрямовано заходи нашого проекту є низький рівень впливу громадян на прийняття рішень, яка залишається на жаль актуальною для багатьох новостворених ОТГ України. Ми вирішили зосередитися на такій сфері, як запровадження моделі «бюджету участі» , відповідно до якої забезпечується участь жителів будь якого населеного пункту у прийнятті рішення щодо розподілу певного відсотка видаткової частини бюджету шляхом подачі проектних заявок та визначення переможців через забезпечення відкритого голосування місцевими жителями.

Проект реалізовується у 9 громадах Західної України, які обрані на конкурсній основі: Рудківська ОТГ (Львівська область), Тячівська ОТГ, Перечинська ОТГ (Закарпатська область), Колиндянська ОТГ (Тернопільська область), Привільненська ОТГ (Рівненська ОТГ), Любешівська ОТГ, Вишнівська ОТГ (Волинська область), Олевська ОТГ, Любарська ОТГ (Житомирська область).

Результати проекту: У 9 ОТГ Західної України впроваджено громадські бюджети: затверджені Положення про бюджети участі, створені відповідні Координаційні ради, виділено 1-5% від обсягу  власних надходжень до бюджету ОТГ. У 8 ОТГ мешканцями громад подано 64 проекти на конкурс бюджету участі.
Довгострокові результати проекту:
Налагоджено довіру та ефективну співпрацю між ОМС та мешканцями;
Підвищено активність місцевих жителів;
Мешканці громади відчули що можуть впливати на бюджетну політику в громаді.