У 1998 році ЗУРЦ займався проведенням інформаційної кампанії «Вода для міста» в рамках програми “Water for people” за підтримки USEPA. Ключовим завданням кампанії було з’ясувати якість послуги з водопостачання у Львові через опитування жителів міста. За час кампанії було опитано близько 1000 жителів міста на предмет якості води, годин подачі, необхідності встановлення лічильників на воду у кожній квартирі, а також рівня технічного обслуговування водяних мереж. На підставі результатів дослідження були розроблені детальні рекомендації щодо покращення якості водопостачання у місті, що були надані місцевій владі та Водоканалу.
У 2008 році ЗУРЦ реалізовував проект „Біогаз — енергія майбутнього” підтриманий Фондом Євразія за рахунок коштів, наданих Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Агенством США з міжнародного розвитку. Основними цілями проекту було активізувати співпрацю громади, влади та бізнесу для ефективного впровадження біогазових технологій, як механізму покращення ситуації з енергопостачання, підвищення добробуту населення та зниження забруднення екосистеми у Західному регіоні України ( Івано-Франківська, Тернопільська та Львівська області).
Основними завданнями даного проекту було: підвищити інформованість населення Західного регіону України про структуру впровадження біогазових технологій та роботу біореакторів на місцевому рівні; створення двох моделей застосування біогазової установки у приватних та фермерських господарствах та налагодження її ефективного функціонуванння; впровадження розробленої моделі застосування біогазових технологій на місцевому рівні у фермерських та приватних господартвах Західного регіону України; здійснення інформаційно-консультаційної підтримки, збір, обробка та поширення інформації про біогазові технології та їх застосування у різних сферах народного господарства.
Проект «Розробка та впровадження системи поводження з твердими побутовими відходами у Кам’янка-Бузькому районі Львівської області» реалізовувався ЗУРЦ у 2010 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа. У рамках цього проекту було налагоджено сучасну систему поводження з ТПВ у 23 селах Кам’янка-Бузького району Львівської області. Наявність такої системи поводження з ТПВ у сільській місцевості має такі переваги: припиняється накопичення ТПВ на стихійних сміттєзвалищах, покращується загальна екологічна ситуація у регіоні, зменшується ризик захворювання людей інфекційними хворобами а також, при зменшення загальної площі сміттєзвалищ зменшується об’єм виділення газу метану, що позитивно впливає не лише на місцеву екологічну ситуацію, а загалом на світову екологію.
У березні 2018 року ЗУРЦ розпочав реалізацію екологічного проекту “Програма екологічних ініціатив для Сходу та Заходу України”, який завершується у жовтні 2018 року. Спільно з нами у партнерстві є Міністерство екології та природних ресурсів України. Фінансова підтримка проекту Міністерство закордонних справ Чеської Республіки.
Мета проекту: підтримати 14 громадських ініціатив ініційованих місцевими громадськими організаціями і спрямованих на вирішення екологічних проблем на об’єктах природо-заповідного фонду у чотирьох областях України.
Проект спрямований на активізацію зусиль місцевих громадських організацій у сфері вирішення екологічних проблем у громадах, які межують або мають на своїй території об’єкти природо-охорончого фонду у чотирьох областях України. Відібрані на конкурсній основі 14 організацій реалізують 14 мікро-проектів з вирішення екологічних проблем на об’єктах природо-охоронного фонду даних областей. Орієнтована тематика мікро-проектів: ліквідація стихійних сміттєзвалищ; облаштування туристичних зон та джерел води; збереження місцевих пам’яток природи; запобігання екологічним лихам; запобігання знищенню рідкісних рослин та дерев; навчально-просвітницькі заходи з громадами та інші.
Результати проекту: реалізовано 14 мікро-проектів, які позитивно вплинули на екологічну ситуацію на об’єктах природо-охоронного фонду України; просвітницькими кампаніями, які будуть елементами 14 мікро-проектів буде охоплено більше ніж 140 тисяч осіб; знято відео-фільм про результати реалізації мікро-проектів, через який буде поширено успішний досвід реалізації місцевих екологічних ініціатив.
Крім цього, протягом останніх трьох років ЗУРЦ також реалізував проекти, які стосуються даної тематики: Проект «Громадський пояс Донбасу» (2016 – 2018 роки, фінансується Європейським Союзом відповідно до угоди № ENI/2016/373935). Тут ЗУРЦ підтримав 28 громадських ініціатив, серед яких були ініціативи екологічного спрямування, а саме
«Спільне розроблення програми розвитку сільського зеленого туризму на території Чмирівської ОТГ: взаємодія влади та громади» (ГО «Дієва громада», м.Старобільськ);
«Екологічна просвіта» (ГО “Агентство підтримки місцевих ініціатив”, м. Маріуполь); «Сусідський центр» (ГО «Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець», м. Сєверодонецьк) передбачено започаткування роботи еко-школи, в якій молоді люди зможуть отримати знання та навички щодо покращення екології регіону.
В рамках «Програма інституційного розвитку» (2014-2016 роки, донор Фонд Чарльза Стюарта Мотта) громадським організаціям надавалась грантова підтримка бізнес ініціативам у сільських громадах Львівської, Тернопільської, Волинської та Івано-Франківської областей.