Західноукраїнський ресурсний центр
Розвиток через інновації

Перша галицько-угорська залізниця гуртує молодь України та Польщі

Розвиток громад

Два дні тривав візит молоді об’єктами історичної спадщини Першої угорсько-галицької залізниці на території Самбірського району Львівщини в рамках проєкту “Популяризація об’єктів спільної культурної спадщини, які прилягають до Першої галицько-угорської залізниці”.

Це одна з подій проєкту, який реалізується в рамках програми транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна 2014-2020

Його головним бенефіціаром є громадська організація Лінія102. Юа в партнерстві з Західноукраїнським ресурсним центром (ЗУРЦ). Польський партнер – Вища східноєвропейська школа у Перемишлі.

Ця подія познайомила молодь із об’єктами культурної спадщини у Самбірському районі (Україна) та Бєщадському повіті (Польща), розташовані за маршрутом пролягання Першої угорсько-галицької залізниці. Відібрали 16 українських і 16 польських об’єктів. Це церкви, об’єкти залізниці, вокзали. Наприклад, вокзал у Хирові, будівля залізничної станції у Новому Місті, вокзал у Нижанковичах. З польської сторони – це наші православні церкви, будівлі вокзалів в Устриках Дольних, Кросьценко.

Польський об’їзд культурної спадщини об’єктами, розташованими у Польщі, відбувся у вересні.

Під час другої поїздки молоді через карантинні обмеження, її учасники відвідали пам’ятки на території України. Спільного обїзду, так як планували на початку проєкту, не відбулося, зате його учасники змогли поспілкуватися про досвід пошуку та створення есе, а також зачитали кращі із них на телемості між Україною та Польщею.

Додамо, що кожен із учасників проєкту повинен були написати есе про один із об’єктів культурної спадщини. При цьому якщо учасник з України писав про польський об’єкт, і навпаки, то вони отримували додаткові бали. Якщо поляк писав українською мовою, то він теж мав додаткові бали. Відповідно було відібрано 35 чоловік з нашої і з польської сторони.

“Ідеєю нашого проєкту є поглиблення польсько-української дружби між молоддю в Україні та Польщі. Відбулося ознайомлення з пам’ятками нашої спільної історії, розташованими на території двох держав, адже Перша угорсько-галицька залізниця була збудована задля того, аби об’єднувати держави. Студенти зацікавилися таким маршрутом, адже, як виявляється, у нас, у таких мало популярних туристичних місцях, як Самбірський район, є багато історичних культурних пам’яток”, – зазначив один із організаторів проєкту директор Львівської філії Дніпровського національного університету залізничного транспорту Ярослав Болжеларський.

Додамо, що проєкт “Популяризація об’єктів спільної культурної спадщини, які прилягають до Першої галицько-угорської залізниці” реалізується в рамках програми транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, спрямований на популяризацію залізниці та об’єктів, які до неї прилягають.

Повернутись до новин