Західноукраїнський ресурсний центр
Розвиток через інновації

Конкурсний відбір ММСП для переміщення виробничих потужностей у безпечніші області України

Без рубрики

Західноукраїнський ресурсний центр оголошує конкурсний відбір мікро, малих та середніх підприємств (ММСП) для участі у проекті з підтримки переміщення виробничих потужностей ММСП у безпечніші області України. Проект реалізовується у партнерстві з Програмою з аграрного та сільського розвитку (АГРО), що впроваджується компанією Chemonics та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID,
Метою проекту є створення умов і підтримка українських агровиробників та переробників у переміщенні виробничих потужностей із зон активних бойових дій, зон підвищеного ризику та/або непідконтрольних уряду України територій (окрім Донецької і Луганської областей) до більш безпечних регіонів країни, відновлення роботи на новому місці з дотриманням стандартів якості і простежуваності безпечності виробництва продуктів харчування, формуванні нових каналів і ринків збуту, налагодженні партнерств між підприємствами регіонів України. Проект розрахований на виробників і переробників овочів, фруктів, ягід, зернових, молока, м’яса (врх, свинини, барана, птиці, тощо), продукції аквакультури та виробників кондитерських і крафтових виробів.
Підприємства-переможці отримають безповоротну фінансову допомогу в розмірі до 238 000 гривень для релокації власного бізнесу. Безповоротну фінансову допомогу релоканти можуть використати на:
• компенсацію оренди виробничих приміщень до одного року (75% до запуску виробництва (але не більше ніж 4 місяці), 50% перші 3 місяці після запуску виробництва та 25% наступні 5 місяців);
• компенсацію до 75% фонду заробітної плати на період монтажних та пусконалагоджувальних робіт до запуску виробництва (але не більше ніж 4 місяців);
• експертну та консультаційну підтримку з технологічних, маркетингових питань тощо;
• витрати, пов’язані з впровадженням стандартів якості і простежуваності безпечності продуктів харчування;
• компенсацію вартості послуг логістичних компаній з переміщення ММСП виробництв.
Розмір фінансової допомоги залежатиме від результатів переговорів з ММСП-переможцями, їх потреб та наданого обґрунтування. У рамках ініціативи планується підтримати щонайменше 20 ММСП.
До участі в конкурсі допускаються ММСП, сільськогосподарські кооперативи або інші суб’єкти підприємницької діяльності, які офіційно зареєстровані в Україні і функціонують мінімум 1 рік на момент подачі заявки на конкурс, є заснованими, створеними, та такими, що визнаються відповідними українськими органами влади й дотримуються українського законодавства, усіх чинних норм цивільного права та податкового кодексу України та належать до категорії ММСП відповідно до таких критеріїв:

Розмір підприємства Кількість працівників Загальні активи US$/еквівалент в грн. за курсом НБУ Річні продажі US$/еквівалент в грн. за курсом НБУ
Мікро <10 <$100,000/3 656 860 грн. <$100,000/3 656 860 грн.
Мале 10-49 $100,000/3 656 860 грн.- < $3 million/109 705 800грн. $100,000/3 656 860 грн.- < $3 million/109 705 800грн.
Середнє 50-300 $3 million/109 705 800 -$15 million/548 529 000 грн. $3 million/109 705 800 -$15 million/548 529 000 грн.

Конкурсний відбір ММСП відбуватиметься на основі поданого пакету аплікаційних документів (аплікаційна форма, бюджет проєкту, мотиваційний лист, реєстраційні документи та фінансова звітність ММСП). З відібраними ММСП проводитимуться співбесіди онлайн та перевірка наданої інформації. Шаблони аплікаційної та бюджетної форм додаються окремими файлами. Мотиваційний лист має бути підготовлений керівником підприємства в довільній формі обсягом не більше 2 сторінок (А4, 12 шрифт, одинарний інтервал між рядками). Повний пакет документів слід надіслати одним електронним листом на дві електронні адреси: ivasivoksana@zurc.org та agro.relocation@chemonics.com до 18.00 26 серпня 2022 року. Всі заявники отримають повідомлення про результати своєї участі у конкурсному відборі.
Звертаємо Вашу увагу на те, що аплікаційні форми, які надійшли пізніше зазначеної дати, не будуть прийняті до розгляду! Також зазначаємо, що умовою отримання фінансової допомоги є обов’язкове співфінансування в грошовій формі у розмірі:

Розмір співфінансування проектів переміщення ММСП
ММСП К-ть співробітників % співфінансування від ММСП % співфінансування від АГРО
ММСП з категорії GESI* 0% 100%
Мікро < 10 15% 85%
Мале 10-49 30% 70%
Середнє 50-300 50% 50%

* ММСП підприємства з категорії GESI – це мікро, малі та середні підприємства, в тому числі і фізичні особи підприємці (ФОП), якими володіють та/або керують жінки та чоловіки, що є представниками вразливих груп населення (наприклад, молодь до 30 років, ветерани російсько-української війни/ООС, внутрішньо переміщені особи (ВПО) які отримали цей статус до 24 лютого 2022 р., люди з обмеженими можливостями та ін.) або понад 50% співробітників відносяться до цих категорій.

Під час прийняття рішення про надання допомоги з релокації в рамках цього проекту, першочергово враховуватимуться такі критерії: аргументація потреби в переміщенні виробництва, стан готовності підприємства до переїзду, ланка в ланцюгу переробки продукції, регіон, з якого переміщується підприємство, часовий період відновлення роботи ММСП після релокації, потенційний вплив на місцевий ринок та постачальників сировини, кількість збережених або створених робочих місць, відповідність санітарним та екологічним нормам, врахування аспектів гендерної рівності та інклюзивного розвитку та ін.
Для зацікавлених в участі у конкурсі 15 серпня з 10.00 до 11.00 заплановано проведення інформаційного вебінару. Для того, щоб зареєструватись, прохання перейти за посиланням https://bit.ly/3bGtzWh.
За довідковою інформацією звертайтесь на електронну пошту  ivasivoksana@zurc.org 

 

 

Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International”. Думка авторів не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду СШA.

Повернутись до новин