Західноукраїнський ресурсний центр
Розвиток через інновації

ГРОМАДА УЧАСТІ – ТЕРНОПІЛЬЩИНА. Конкурс на найкраще використання механізмів участі громадян у місцевому врядуванні в Тернопільській області.

Розвиток громад

Залучення громадян до місцевого урядування стоїть на порядку денному громад-учасниць програми DOBRE. Кожна із громад впровадила і використовує різні механізми для залучення мешканців до вирішення важливих питань. Починаючи від робочих груп, які розробляють стратегії розвитку, зборів громадян для визначення пріоритетних послуг, і завершуючи формальними механізмами, такими як бюджет участі, е-петиція, громадські слухання та іншими, керівництво громад працює над включенням громадян до процесів прийняття рішень.
Конкурс на найкраще використання механізмів участі має на меті з’ясувати, які громади досягли успіхів у залученні мешканців, активно використовуючи і просуваючи механізми участі, зібрати кращі приклади використання механізмів участі для вирішення важливих питань, і відзначити громади, яким вдається найкраще використовувати механізми участі.
Завдання конкурсу: сприяти органам місцевого самоврядування аналізувати роботу механізмів участі; заохотити громади просувати механізми участі і долучати більшу кількість мешканців до їх використання; стимулювати обмін кращими практиками використання механізмів участі; публічне визнання досягнень ОМС у сфері залучення громадськості; поширення корисних ініціатив залучення громадськості.
Організатор конкурсу – ФРГО «Західноукраїнський ресурсний центр», партнер програми DOBRE у Тернопільській області. Критерії та умови конкурсу розроблено у співпраці з програмою DOBRE і є однаковими для усіх областей, де працює програма.
До участі у конкурсі запрошуємо громади-учасниці програми DOBRE з першої та другої когорт. Для участі у конкурсі громада повинна заповнити заявку, надавши інформацію про ті механізми участі, які використовуються у громаді. До оцінювання у 2019 році були обрані механізми, які використовуються найчастіше, а саме:
бюджет участі,
е-петиція,
громадські слухання,
публічний звіт голови громади,
звернення громадян,
консультативно-дорадчі органи (громадська рада, молодіжна рада),
залучення мешканців до бюджетного процесу.
Оцінювання буде відбуватися у два етапи:
Оцінювання заявок – конкурсна комісія виставить бали за анкету відповідно до критеріїв оцінювання;
Верифікація – відкрита зустріч з громадськістю для верифікації інформації, поданої у заявці та підтвердження балів. Верифікація інформації також буде проведена на основі даних з відкритих джерел (сайт ОТГ, соцмережі).
Конкурс відбуватиметься за кожним окремим механізмом. Тобто, одна громада може перемогти в кількох номінаціях і брати участь у конкурсі безвідносно до того, скільки механізмів у ній запроваджено. Період, за який запитується інформація – 1 липня 2018 року – 30 червня 2019 року.
Критерії оцінювання складаються з загальних критеріїв, застосовуваних до всіх механізмів, і особливих для кожного механізму. Загальні критерії:
– формалізація механізму: чи підкріплена практика використання механізму участі відповідним нормативно-правовим актом;
– кількість громадян, які користуються механізмом: відсоток від кількості населення;
– репрезентативність населених пунктів громади: залучення мешканців не лише адміністративного центру, а й відділених сіл;
– інформування про механізм: повідомлення населення про можливість використання механізму і всі етапи взаємодії в межах механізму різними комунікаційними каналами;
– наявність зворотнього зв’язку по механізму: наскільки ОМС інформує громадян про прийняті рішення і вплив мешканців на їх прийняття;
– аналіз роботи механізму: чи відбувається перегляд порядку роботи механізму за результатами використання.
Графік. Конкурс триватиме з 10 червня до 11 липня 2019 року. Протягом цього часу громади можуть подати заявки. Оцінювання та верифікація інформації проходитиме протягом липня 2019 року. Результати конкурсу будуть оголошені і переможці нагороджені на обласному фестивалі громад, який запланований у вересні 2019.
Останній термін подання заявки – 11 липня 2019 року. Заявки приймаються на адресу office@zurc.org
Чекаємо на ваші заявки та бажаємо успіхів!

Скачати :
Повернутись до новин