Західноукраїнський ресурсний центр
Розвиток через інновації

ФРГО «ЗУРЦ»  ЗАПРОШУЄ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ ДО СПІВПРАЦІ

Розвиток громад

Запрошуємо територіальні громади Львівської, Полтавської та Житомирської областей взяти участь у конкурсі та стати партнерськими громадами проєкту “Зростаймо разом «Ініціатива «Молодіжний працівник – Львів, Полтава, Житомир” (коротка назва – “Зростаймо разом”). 
 
Проект реалізовується Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» в рамках «Ініціатива «Молодіжний працівник» — Львів, Полтава, Житомир», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».
Виконавчий партнер проєкту – Західноукраїнський ресурсний центр.
Термін подачі заявок на конкурс – 28 травня 2024 року.
 
Інформація про проєкт
 
Молодь в Україні є однією з найактивнішою частиною суспільства, проте її потенціал у сфері громадянської активності та місцевого самоврядування використовується ще недостатньо. Часто робота з молоддю на місцевому рівні хаотична, має недостатню інституційну
спроможність та є хронічно нефінансованою. Все це призводить до обмеження можливостей, низькій її активності та відсутності систематичної роботи з нею. Також існують відмінності в доступності та якості молодіжної роботи між різними регіонами. Більш розвинені та міські райони, зазвичай пропонують різноманітніші ініціативи щодо роботи з молоддю порівняно з сільськими та менш розвиненими регіонами.  Одна з причин – це дефіцит кваліфікованих кадрів, що працюють з молоддю та володіють необхідними знаннями, навичками та баченням.  Оскільки сфера роботи з молоддю все ще в процесі розвитку та становлення. Лиш віднедавна професія молодіжного працівника була офіційно визнана в національному класифікаторі професій. 

Проєкт «Зростаймо разом «Ініціатива «Молодіжний працівник» – Львів, Полтава, Житомир», має на меті: підвищити професійні знання та навички молодіжних працівників та підтримати молодіжних працівників до більшого залучення молоді, в тому числі молодих жінок та дівчат, до просування їхніх інтересів, прийняття рішень та розвитку місцевої молодіжної політики.
Окрім того, проект відповідає цілям Міністерства молоді та спорту, які, зокрема, описані в Державній цільовій соціальній програмі «Молодь України» на 2024-2025 роки.
Проєкт реалізовуватиметься у 30 (тридцяти) громадах, які будуть відібрані на конкурсній основі та подадуть заявки будуть зацікавлені у цілях та активній участі у проєкті.
 
Переваги участі територіальних громад у проєкті «Зростаймо разом» є:
 
• Участь представників громади у сертифікованій програмі навчання Міністерства молоді і спорту «Молодіжний працівник». 
• Підвищення рівня знань та навичок молодіжними працівниками, що дозволить їм відігравати ключову роль та ефективніше розв’язувати місцеві молодіжні проблеми
• Вирішення проблеми нестачі кваліфікованих молодіжних працівників у громаді.
• Участь у програмі наставництва,  що сприятиме розробці та впровадженню ефективної місцевої молодіжної політики, тим самим покращуючи залучення молоді до процесів прийняття рішень та управління в громадах.
• Можливістю створення більш інклюзивної, партисипативної та уповноваженої місцевої молоді.
• Можливістю вплинути на культуру та принципи роботи з молоддю в Україні, за допомогою участі в мережі молодіжних працівників у партнерських громадах, що буде платформою для обміну найкращими практиками, передовими ідеями та досвідом.
 
 
Процес відбору:
 
1. Заповнення аплікаційної форми громадами, які зацікавлені участю в проєкті.
 
Аплікаційна форма складається:
• онлайн анкети  
• мотиваційного листа
• стратегії розвитку громади
 
Вимоги до мотиваційного листа:
1) Лист має бути підготовлений командою громади – представниками органу самоврядування та/або місцевою громадською організацією, котра бажає брати участь у проєкті
2) Обсяг мотиваційного листа не має перевищувати 2 сторінок А4 ( 12 шрифт, одинарний інтервал між рядками).
3) Мотиваційний лист має містити стислі відповіді на такі запитання:

• Чому ваша громада хоче взяти участь у проєкті?
• Які проблеми/напрямки у сфері молодіжної роботи є пріоритетними у вашій громаді?
• Як участь у проєкті, допоможе вашій громаді стати краще/вирішити проблеми у сфері молодіжної політики/роботи?
• Які ваші очікування від участі вашої громади у проекті?
• Який внесок у реалізацію проєкту можете зробити громада?
4) Мотиваційний лист має бути підписаний головою територіальної  громади/ представником ОМС.
 
 
 

Для участі у першому етапі конкурсу громади мають заповнити аплікаційну форму, посилання термін до 28 травня 2024 року (включно).
 
Звертаємо Вашу увагу на те, що аплікаційні форми, які надійшли пізніше зазначеної дати, не будуть прийняті до розгляду!

Для зацікавлених в участі на електронну пошту office@zurc.org

Повернутись до новин